Piast Agro jest członkiem SEDEX!

piast agro jest czlonkiem sedex
2024-02-06

W zeszłym roku dołączyliśmy do ogólnoświatowego programu Sedex, polegającego na wymianie danych dotyczących m.in. etyki prowadzonych działań biznesowych. Sedex to organizacja non-profit, która oferuje swoim członkom szereg usług związanych ze standardem etycznym ETI Base Code, między innymi platformę do wymiany danych. To również Sedex opracował standard audytowy i metodologię audytu SMETA (Sedex Members Ethical Trade Audit), której celem jest wsparcie członków programu w zakresie rozwoju praktyk związanych z etyką prowadzonych przez nich działalności.

Nie poprzestaliśmy jednak li tylko na członkostwie! Niedawno przeszliśmy pełen audyt SMETA w rozszerzonej wersji 4-Pillar. Przedstawiciel niezależnej organizacji audytorskiej badał zgodność działalności Piast Agro ze standardem SMETA 6.1 w zakresie oceny warunków pracy (w tym traktowania pracowników), bezpieczeństwa i higieny pracowników, ochrony środowiska oraz etyki praktyk biznesowych. W wielu obszarach wymogi standardu przewyższają te narzucane przez prawo krajowe czy lokalne.

Naszych partnerów biznesowych, którzy są członkami programu Sedex, zachęcamy do kontaktu i stworzenia "połączenia" z Piast Agro na platformie Sedex. Chętnie udostępnimy wówczas nasz raport z audytu, gdyż uważamy, że mamy się czym pochwalić.