Usługi dla rolnictwa

Usługi dla rolnictwa co obecnie bardzo popularna forma współpracy między gospodarstwami. Firmy posiadające specjalistyczny sprzęt gospodarczy oferują usługi które mogą wykonać w gospodarstwach mniejszych.

Nasza firma oferuje następujące usługi w zakresie:

1. Czyszczenie zbóż, rzepaku, soi, kukurydzy, fasoli oraz wszelkich innych nasion przeznaczonym na cele konsumpcyjne lub jako materiał siewny.
W procesie przygotowania ziarna wykorzystujemy bardzo zaawansowane urządzenia, które pozwalają uzyskać dokładność czyszczenia na poziomie 99,99 %

Czytaj więcej...


2. Wysiew nawozów za pomocą rozsiewacza Amazone ZA-V 3200 SUPER PROFIS TRONIC z wykorzystaniem sygnału GPS, który umożliwia kontrolę parametrów pracy rozsiewacza poprzez utrzymanie stałej dawki wysiewu na hektar z automatycznym prowadzeniem równoległym oraz sterowaniem  szerokością wysiewu

rozsiewacz Amazone

3. Głęboszowanie z wykorzystaniem maszyny Gaspardo Atilla 300/7 o szerokości roboczej 3m

Ten rodzaj kultywatorów gleby nadaje się najlepiej do uprawy bezorkowej. To sprawdzony sposób na to, by spulchnić głębsze warstwy nadmiernie ugniecionej gleby, aby była właściwie dopowietrzona i odpowiednio przesiąkała. Głęboszowanie na tak zwanej ciężkiej glebie, za pomocą  kultywatora, należy przeprowadzać co kilka lat, ponieważ tradycyjne narzędzia uprawne niestety się nie sprawdzają.
Model Gaspardo Atilla 300/70 jest wyposażony w hydropneumatyczny system bezpieczeństwa, dzięki czemu głębokość kultywacji reguluje się na podwójnym tylnym walcu za pomocą układu pneumatycznego.

Gaspardo Atilla

4. Talerzowanie z wykorzystaniem maszyny Pottinger Terradisc 3001 o szerokości roboczej 3 m, wyposażonej w siewnik do polonów.

Brony talerzowe Pottingera, których używamy, świetnie radzą sobie z ciężkimi i zadarnionymi glebami, rozbijając niepokruszone skiby. Co więcej, kiedy resztki pożniwne leżące na polu wymagają pocięcia i pokrycia można z powodzeniem wykorzystać tę metodę.
Wiele gospodarstw stosuje brony talerzowe do mieszania z nawozów mineralnych i wapna z glebą.
Pottinger Terradisc 3001 posiada wał, który jest hydraulicznie regulowany. W dodatkowym wyposażeniu zawiera siewnik do plonów.

Pottinger Terradisc

5. Koszenie użytków zielonych i nieużytków z wykorzystaniem:
- Maschio Giraffa 185 SI – SE – mulczer boczny
- Maschio Tornado 310

Mulczery, przy użyciu których kosimy użytki zielone i nieużytki świetnie sprawdzają się na dużych masach. Posiadają duże komory rozdrabniania i systemy przeciwnoży. Są wyposażone w liczne elementy robocze, takie jak młotki i noże. Maszyny posiadają także wały kopiujące, opcjonalnie koła kopiujące.


6. Usługi koszenia zbóż kombajnem.

Chyba każde gospodarstwo rolnicze korzysta z usług koszenia zbóż, które najlepiej przeprowadzić jednoetapowo przy pomocy kombajnu.

Żadna tradycyjna maszyna rolnicza nie podoła kompleksowemu i jednoczesnemu zabiegowi koszenia, młócenia i transportu. Najczęściej jest on wykorzystywany do zbioru pszenicy, jęczmienia, żyta lub pszenżyta.

Dzięki modyfikacjom może z powodzeniem kosić i zbierać kukurydzę, słonecznik, rzepak i inne.

Koszenie zboża kombajnem

 


Usługi dla rolnictwa